ÖĞRENCİLİK İMKANLARI

İstanbul Üniversiteli Olmanın Ayrıcalığı

Türkiye’nin en köklü üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi, Avrupa’da kurulan ilk 10 üniversite içerisinde yer almakta ve Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Öğrencilerimiz böyle öncü bir üniversitede eğitim görmenin ayrıcalığını her zaman hissedecektir.

Türkiye’deki diğer üniversitelerin de çekirdeğini teşkil eden, hem öğretim üyeleri hem de yetiştirdiği öğrencilerle diğer üniversitelerin altyapısını oluşturan İstanbul Üniversitesi’nin bugün de birçok alanda liderliği devam etmektedir. Sosyal, Fen ve Sağlık Bilimleri alanlarında öncü çalışmalara imza atan akademisyenleri bünyesinde barındıran İstanbul Üniversitesi, YÖK verilerine göre Türkiye’nin en çok bilimsel yayın yapan üniversitesi konumundadır.

AUZEF’le Artık Üniversitemiz Her An Sizinle

İstanbul Üniversitesi’nin köklü akademik kadrosu, öncü eğitim anlayışı ve dünya çapındaki kalitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültemiz ile açık öğretim ve uzaktan eğitim alan tüm öğrencilerimize ulaşmaktadır.

Ülke ve Dünya çapında başarılara imza atmış değerli öğretim üyelerimizin hazırladığı ders içerikleri ve eşsiz deneyimlerini aktardıkları ders videoları Türkiye’nin her yerinden öğrencilerimize bu eğitime ulaşma imkanı vermektedir.

45 Sınav Merkezi

Ara sınav (Vize), Bitirme (Final) ve Telafi (Bütünleme) sınavları akademik takvimde belirtilen gün ve tarihlerde 45 sınav merkezinde gözetimli olarak gerçekleşmektedir. Sınavlar için sınav merkezi tercihleri her yarıyıl fakültemizce belirlenen tarih aralığı içinde alınır. Tercihlere ait duyuru sınav merkezi tercihleri için belirlenen tarihten en az bir hafta önce web sayfasından duyurulur.

Sınav merkezleri ve tercih işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Kariyer Geliştirme Merkezi ve İş Olanakları

İş hayatındaki başarılarıyla adından söz ettiren İstanbul Üniversitesi mezunları arasında çok sayıda öncü bilim insanı, sanatçı, iş adamı, genel müdür, bürokrat ve siyasetçi yer almaktadır. Üniversitemiz, Kariyer Geliştirme Merkezi (KAGEM) ile öğrencilerini çalışma hayatına hazırlayarak, staj projeleri, sosyal iş ağı, kariyer günleri ile öğrencilerine gelecek için destek sağlamaktadır.

Sosyal Hayat ve Üniversite Yaşamı

Ana Kampüsü  tarihi yarımada içerisinde bulunan üniversitemiz değerli tarihi mekanlara komşu olmasıyla öğrencilerine de büyük bir kültürel fırsat sunmaktadır. Açık ve Uzaktan Eğitim öğrencilerimizin de bu imkânlardan faydalanmasını istediğimiz üniversitemizde Merkez Kütüphaneden ve Bahar Şenliği etkinliklerimizden AUZEF’li öğrencilerimiz de yararlanabilmektedir.