Nasıl Kayıt Olurum

1- 30 Eylül 2020 tarihleri arasında basvuru.istanbul.edu.tr adresinden hesap oluşturup, aktivasyon işleminizi tamamladıktan sonra profil bilgilerinizi düzenleyiniz.
Kayıt İşlemleriProgram tercihi ve başvuruda bulunmak için kullanmak istediğiniz (mezun ya da okumakta olduğunuz) programınızı seçip devam ediniz. AUZEF’te okumak istediğiniz programı seçiniz ve başvurunuzu tamamlayınız.
**AUZEF’te okumak istediğiniz program ile mezun/okumakta olduğunuz program aynı olamaz.
***Başvuru yapabilmek için eğitim bilgilerinizin YÖKSİS’te olması gerekmektedir. “Eğitim Bilgilerinizi” mezunu ya da öğrencisi olduğunuz yükseköğretim kurumu ile görüşüp YÖKSİS’e aktartabilirsiniz.
Kayıt İşlemleriBaşvurusu onaylanan adaylara ödeme yapacakları “Referans Numarası” SMS ile gönderilecektir. Ödemenizi referans numarası ile Halkbank Şube/ATM’lerinden gerçekleştirebilir ya da AKSİS otomasyon sistemi(aksis.istanbul.edu.tr) üzerinden online olarak yapabilirsiniz. (Referans numarası ve ödeme miktarınızı başvuruda kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile “aksis.istanbul.edu.tr” adresine giriş yaparak “Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)”- “Harç Bilgileri” kısmından görebilirsiniz. Başvurunuza onay verilmeden önce AKSİS otomasyon sistemine giriş yapamazsınız.)
Kayıt İşlemleri

E-Devletten Nasıl Kayıt Olurum?
2020 YKS yerleştirmeleri sonucunda fakültemize kayıt hakkı kazanan adaylar, 29 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde, videodaki adımları takip ederek e-devlet kaydını tamamlayabilirler.AKSİS Online Kayıt
2020 YKS yerleştirmeleri sonucunda fakültemize kayıt hakkı kazanan adaylar, 31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde, videodaki adımları takip ederek AKSİS Online kaydını tamamlayabilirler.AUZEF ÖĞRENCİ REHBERİ
Fakültemize yeni kaydolan öğrencilerimiz için hazırladığımız, öğretim süreci hakkında bilgilendirme videosunu izleyerek gerekli bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz.
Detaylı bilgi için ÖSYS Kayıt Kılavuzunu inceleyiniz.
**(Muafiyet işlemleri kayıt işleminden sonra yapılacaktır. Muafiyet duyurusu için web sayfamızı takip ediniz.)