Öğrencilik İmkanları

Öğrencilik İmkanları

 

İstanbul Üniversiteli Olmanın Ayrıcalığı
Türkiye’nin en köklü üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi, Avrupa’da kurulan ilk 10 üniversite içerisinde yer almakta ve Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi arasında gösterilmektedir.

  Öğrencilerimiz böyle öncü bir üniversitede eğitim görmenin ayrıcalığını her zaman hissedecektir.
  Türkiye’deki diğer üniversitelerin de çekirdeğini teşkil eden, hem öğretim üyeleri hem de yetiştirdiği öğrencilerle diğer üniversitelerin altyapısını oluşturan İstanbul Üniversitesi’nin bugün de birçok alanda liderliği devam etmektedir. Sosyal, Fen ve Sağlık Bilimleri alanlarında öncü çalışmalara imza atan akademisyenleri bünyesinde barındıran İstanbul Üniversitesi, YÖK verilerine göre Türkiye’nin en çok bilimsel yayın yapan üniversitesi konumundadır.

 

 

AUZEF’le Artık Üniversitemiz Her An Sizinle

 

  İstanbul Üniversitesi’nin köklü akademik kadrosu, öncü eğitim anlayışı ve dünya çapındaki kalitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültemiz ile açık öğretim ve uzaktan eğitim alan tüm öğrencilerimize ulaşmaktadır.

 

  Ülke ve Dünya çapında başarılara imza atmış değerli öğretim üyelerimizin hazırladığı ders içerikleri ve eşsiz deneyimlerini aktardıkları ders videoları Türkiye’nin her yerinden öğrencilerimize bu eğitime ulaşma imkanı vermektedir.

Gençler

 

 

İstanbul Üniversitesi

 

 

81 İlde Sınav Merkezi

 

  İstanbul Üniversitesi öğrencisi olabilmeniz için İstanbul’da olmanıza gerek yok. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesinde tüm kayıt ve öğrencilik işlemlerinizi evinizin rahatlığında gerçekleştirebilir, sınavlarınıza 81 ilde bulunan sınav merkezlerinde girebilirsiniz.

 

 

 

 

Kariyer Geliştirme Merkezi ve İş Olanakları

 

  İş hayatındaki başarılarıyla adından söz ettiren İstanbul Üniversitesi mezunları arasında çok sayıda öncü bilim insanı, sanatçı, iş adamı, genel müdür, bürokrat ve siyasetçi yer almaktadır. Üniversitemiz, Kariyer Geliştirme Merkezi (KAGEM) ile öğrencilerini çalışma hayatına hazırlayarak, staj projeleri, sosyal iş ağı, kariyer günleri ile öğrencilerine gelecek için destek sağlamaktadır.

Kariyer

 

 

Sosyal Yaşam

 

 

Sosyal Hayat ve Üniversite Yaşamı

 

  Ana Kampüsü tarihi yarımada içerisinde bulunan üniversitemiz değerli tarihi mekanlara komşu olmasıyla öğrencilerine de büyük bir kültürel fırsat sunmaktadır. Açık ve Uzaktan Eğitim öğrencilerimizin de bu imkânlardan faydalanmasını istediğimiz üniversitemizde Merkez Kütüphaneden ve Bahar Şenliği etkinliklerimizden AUZEF’li öğrencilerimiz de yararlanabilmektedir.